Gmina Płużnica Edukacja, współpraca, rozwój

Wyścig przemknął przez Płużnicę

2 i 4 maja przez gminę Płużnica przebiegała trasa XXXI. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów o Puchar Prezydenta Grudziądza.

2 maja o godz. 15:00 ze startu znajdującego się w Lisewie wystartowali uczestniczy. Tego dnia odbył się II etap wyścigu. Zawodnicy przejechali łącznie 86,2 km na trasie Lisewo -> Chrusty -> Dąbrówka -> Działowo -> Błędowo -> Kotnowo -> Płużnica OSP -> Orłowo -> Bocień -> Drzonowo -> Strucfoń -> Lisewo -> Chrusty -> Dąbrówka -> Działowo -> Błędowo -> Kotnowo -> Płużnica OSP META

Zwycięzcą etapu został Brytyjczyk – Robert Donaldson, który dystans przejechał w czasie 2 godzin 2 minut i 10 sekund. Ze stratą 9 sekund do pierwszego zawodnika na metę dojechał Polak – Jakub Rutkowski, który reprezentuje UKS COPERNICUS TORUŃ CCC.Trzecie miejsce tego etapu należało do Andrew’a Ponomar’a, reprezentanta Ukrainy. Co ciekawe, zwycięzca płużnickiego etapu zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej i został zwycięzcą wyścigu, a Polak, Jakub Rutkowski w ostateczności stanął na ostatnim stopniu podium.

Odcinek IV etapu wyścig przebiegał przez Wiewiórki (droga gminna Wiewiórki-Biały Bór i droga wojewódzka do Dębieńca). Kolarze tego dnia mieli do przejechania łącznie 85 km. Najlepszym zawodnikiem etapu został Łotysz, Pauls Rubenis, reprezentujący drużynę narodową, za nim przyjechał Estończyk, Stefan Lootus. Trzecie miejsce na podium zajął nasz reprezentant Radosław Frątczak.

Całą trasę na odcinkach w gminie Płużnica zabezpieczali strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy. Gadżety dla zawodników i zwycięzców zakupiono ze środków budżetu Gminy Płużnica.

Listy klasyfikacyjne z wszystkich etapów znajdują się w poniższym linku.