Gmina Płużnica Edukacja, współpraca, rozwój

Sukces w rytmie hip-hop

hiphop

Uczennice klasy pierwszej Gimnazjum Publicznego w Nowej Wsi Królewskiej Weronika Mierzwicka i Wiktoria Witkowska oraz Roksana Bizon ze Szkoły Podstawowej w Płużnicy, osiągnęły niebywałe zwycięstwo. Dziewczęta, należące do wąbrzeskiego zespołu ze Szkoły Tańca Nowoczesnego FLEX, zdobyły I miejsce w Mistrzostwach Świata i Europy WORLD ARTISTIC DANCE FEDERATION. Zawody odbyły się w Płocku w dniach 6-7 maja 2016 r.

Działająca od kilku lat grupa taneczna w kategorii hip-hop, skupia obecnie 13 dziewcząt. Do sukcesu utorowały sobie drogę wytrwałą i ciężką pracą pod opieką trenerki pani Kariny Rybszleger. Wcześniej FLEX zdobył drugie wicemistrzostwo na rozegranych w Inowrocławiu mistrzostwach Polski, które stało się przepustką do udziału w europejskich zawodach. Brało w nich udział ponad 1500 uczestników reprezentujących 14 krajów. Zawody toczyły się w różnych stylach tanecznych. W rezultacie wąbrzeska grupa taneczna wywalczyła trzy złote medale i tytuły Mistrzów Europy Federacji WADF w swoich kategoriach.