Gmina Płużnica Edukacja, współpraca, rozwój

Turniej młodzika w Nowej Wsi Królewskiej

sportW sobotę na sali gimnastycznej w Nowej Wsi Królewskiej rozegrano Halowy Turniej Piłki Nożnej w kategorii młodzik, którego organizatorem był UKS „Płużnica”. W turnieju wzięło udział 5 drużyn: Legia Chełmża I i II, Wojownik Wabcz i UKS Płużnica I i II. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” i trwały po 20 minut.

Zwycięzcą turnieju została drużyna UKS Płużnica I, która wygrała wszystkie mecze pokonując Legię Chełmża I 3:2, Legię Chełmża II 3:0, UKS Płużnica II 7:4 i Wojownika Wabcz 2:1. Drugie miejsce zajęła drużyna Wojownika Wabcz, która uległa tylko drużynie UKS Płużnica I. Trzecie miejsce zajęła drużyna UKS Płużnica II. Poza podium znalazły się drużyny Legii Chełmża I i II. Najlepszym strzelcem turnieju, z dorobkiem 10 bramek został zawodnik Wojownika Wabcz Bartek Syrowski. Najlepszym bramkarzem uznano również zawodnika Wojownika Jakuba Łowickiego. Natomiast tytuł najlepszego zawodnika turnieju przyznano Hubertowi Cieślikowi z UKS Płużnica II. Puchary wszystkim drużynom i wyróżnionym zawodnikom wręczył Wójt Gminy Płużnica Marcin Skonieczka. Organizatorzy pragną podziękować pani Marii Liszaj za ufundowanie słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników turnieju.