Gmina Płużnica Edukacja, współpraca, rozwój

Gibaniarze Mistrzem Amatorskiej Ligi Piłki Halowej 2013/2014

gibaniarzePo niesamowitym finale pomiędzy LB i Gibaniarze zakończonym rzutami karnymi Mistrzem Amatorskiej Ligi Piłki Halowej 2013/2014 zostali Gibaniarze choć jeszcze na 3 minuty przed końcem spotkania przegrywali 4:1. Te ostatnie 3 minuty przejdą do historii ALPHa w Lisewie.

W meczach półfinałowych spotkały się Gibaniarze i Na Zakręcie. Spotkanie bardzo zacięte pierwszą bramkę zdobyli Na Zakręcie strzelcem tej bramki był Jakub Smolny kilka minut później bramkę na 2:0 strzelił Radosław Goral do przerwy Gibaniarze zdołali strzelić bramkę kontaktową (Filip Majewski) i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1. Kiedy po przerwie kolejna bramka dla Na Zakręcie strzelił Radosław Goral wydawało się że mecz jest przesądzony tym bardziej że doskonale spisywała się obrona drużyny Na Zakręcie. Ale wystarczyły 2 minuty aby wynik spotkania się odwrócił na korzyść Gibaniarzy (takie mocne uderzenia są chyba specjalnością Gibaniarzy) Kolejno strzelali Mateusz Grodzicki i dwa razy Robert Majewski i wynik na kilka minut przed końcem spotkania to 4:3 dla Gibaniarzy. Na Zakręcie zdołało jeszcze odpowiedzieć bramką Łukasza Gefelda i mecz zakończył się wynikiem remisowym 4:4. O tym kto wejdzie do finału zadecydować miały rzuty karne. W nich lepsi okazali się Gibaniarze 2:1 i to oni awansowali do finału i tym samym stworzyli sobie okazję do obrony tytułu mistrzowskiego zdobytego przed rokiem. W drugim meczu półfinałowym spotkały się drużyny InterMarche/Rossoneri i LB, z którego zwycięsko wyszła  ta druga wygrywając 5:3.
Finał między LB i Gibaniarzami to mecz, który przejdzie do historii. Pierwsza połowa nie była jeszcze tak porywająca i nie zapowiadała wielkich emocji. Drużyny grały bardzo zachowawczo skupiając się na tym aby nie stracić bramki. Drużyny strzeliły po jednej bramce dla LB Mateusz Pieniążek dla Gibaniarzy Robert Majewski. Po przerwie mecz nabrał tempa i przewagę zdobyła drużyna LB, dla której kolejno strzelali Dominik Sądowski i Piotr Murawski 2 bramki. Wydawać by się mogło, że LB zwycięstwo ma już pewne tym bardziej, że mieli jeszcze kilka sytuacji do podwyższenia wyniku. Nic bardziej mylnego, Gibaniarze strzelili bramkę na 4:2 co dało im sygnał do ataku. Na minutę przed końcem Kacper Stafiej strzelił bramkę kontaktową a 20 sekund po tym Robert Majewski strzelił bramkę i doprowadził do remisu. Drużyna LB lekko zaszokowana zakończyła to spotkanie, Gibaniarze wręcz przeciwnie. O tym kto zostanie Mistrzem ALPHa 2013/2014 miły zadecydować rzuty karne. W nich więcej zimnej krwi zachowali Gibaniarze i wygrali je 3:2 tym samym po raz drugi z rzędu zostali Mistrzami ALPHa. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Piotr Murawski z (LB).
Po meczach w Restauracji nad Stawem odbyła się ceremonia wręczenia medali, pucharów oraz nagród indywidualnych.