W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Gmina Płużnica Edukacja, współpraca, rozwój

Aktualności

Zdjęcie - Wielkie Święto Rodziny w Płużnicy już 27 czerwca!

Wielkie Święto Rodziny w Płużnicy już 27 czerwca!

Mieszkańcy Gminy Płużnica oraz goście, szykujcie się na najbardziej wyczekiwane wydarzenie tego lata! Już w sobotę, 27 czerwca 2026 roku, lokalne boisko sportowe zamieni się w centrum wielopokoleniowej zabawy. Tegoroczne „Święto Rodziny” rozpocznie się o godzinie 17:00 i potrwa aż do...

Czytaj

Zdjęcie - Wotum zaufania dla Wójta

Wotum zaufania dla Wójta

Radni docenili aktywność i skuteczność Wójta Gminy Płużnica Macieja Puchały. Podczas XXVI Sesji Rady Gminy, która odbyła się 27 maja 2026 r., jednomyślnie udzielili mu wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu za 2025 rok. Po oficjalnym otwarciu sesji przez Dorotę Wąż,...

Czytaj

XIII Doroczny Dzień Konia

Stowarzyszenie Hodowców i Miłośników Koni w Gminie Płużnica oraz Gmina Płużnica serdecznie zapraszają na festyn XIII Doroczny Dzień Konia 2013 organizowany w Płużnicy, 20 lipca 2013 r. Festyn rozpoczyna się o godzinie 15.00. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj: XIII Doroczny Dzień Konia

Rodzinne świętowanie na stadionie gminnym

W sobotę 6 lipca br. w Płużnicy odbyło się Święto Rodziny 2013. Festyn rozpoczął się uroczystą  Mszą Świętą w intencji rodzin w kościele parafialnym św. Małgorzaty w Płużnicy koncelebrowaną przez ks. kanonika Romana Stefanowskiego oraz ks. Jacka Dudzińskiego z parafii w Nowej Wsi Królewskiej....

Czytaj: Rodzinne świętowanie na stadionie gminnym

Konkurs fotograficzny

Lokalna Grupa Działania ,,Wieczno“ serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych z terenu regionu Wieczno do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt.: „LGD w obiektywie – tajemnice przydrożnych figurek i kapliczek”. Na zwycięzców konkursu czekają bardzo atrakcyjne nagrody.

Czytaj: Konkurs fotograficzny

Planowanie przestrzeni

W Urzędzie Gminy Płużnica trwa obecnie procedura związana z przygotowaniem sześciu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Plany tworzone są dla obszaru ok. 2 600 ha, co stanowi 22% terenu gminy.

Czytaj: Planowanie przestrzeni

Przerwa w dostawie energii elektrycznej

Informujemy mieszkańców, że planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej w miejscowości Kotnowo w dniach: 11.07.2013 r. godz. 08:00-13:00 Stacja Kotnowo 1, obwód 100, 200, 300, 12.07.2013 r. w godz. 09:00 – 14:00, Stacja: Kotnowo 1, obwód 100, 15.07.2013 r. w godz. 09:00-14:00, Stacja:...

Czytaj: Przerwa w dostawie energii elektrycznej

Ziemia Dobrzyńska i Chełmińska – promocja jakiej nie było

Fundacja Lokalna Grupa Działania ,,Wieczno" wspólnie z parterami rozpoczęła realizację projektu współpracy pn. „Ziemia Dobrzyńska i Chełmińska – promocja jakiej nie było”. W ramach projektu zostanie wydany przewodnik z mapą turystyczną oraz multimedialny przewodnik – aplikacja mobilna na...

Czytaj: Ziemia Dobrzyńska i Chełmińska – promocja jakiej nie było

Jarmark

Już w najbliższy weekend odbędzie się po raz pierwszy na terenie gminy Płużnica „Jarmark produktu regionalnego Ziemi Chełmińskiej”. Serdecznie zapraszamy w sobotę i w niedzielę w godzinach od 12.00 do 18.00 do Płużnicy.

Czytaj: Jarmark

Konkurs dla sołectw

Lokalna Grupa Działania ,,Wieczno“ zaprasza sołectwa z terenu gminy Płużnica do udziału w konkursie pn. „Aktywne Sołectwo”.  

Czytaj: Konkurs dla sołectw

Eko Smerfusie z Orłowa

W ostatnim czasie bycie Eko jest bardzo modne. Przedszkolacy z Orłowa również chcą być ECO i w związku z tym postanowili wziąć udział w ogólnopolskiej akcji „Listy dla Ziemi”, zorganizowaną przez Fundację Ekologiczną „Arka”.

Czytaj: Eko Smerfusie z Orłowa

Stowarzyszenie „Jesień Życia” w CEE powitało lato

Seniorki ze Stowarzyszenia „Jesień Życia” w Nowej Wsi Królewskiej w niecodzienny sposób powitały lato. Grupą 20 osób spotkały się w Centrum Edukacji Ekologicznej w Orłowie.

Czytaj: Stowarzyszenie „Jesień Życia” w CEE powitało lato